Pomoc duši   Pomoc duši | Poradenství a konzultace v oblasti mezilidských vztahů a osobního rozvoje  
  Kineziologie Rodinné konstelace Astrologie Numerologie Ceník O mně Kontakt  
  Úvodní stránka > Rodinné konstelace  
 

Rodinné konstelace


Metoda konstelační terapie pochází od německého psychoterapeuta Berta Hellingera a pomáhá člověku najít a uvolnit stará traumata, uvidět problém a zároveň jeho řešení, navrátit vše do rovnováhy, lépe pochopit naše životní role, najít své "místo" v životě, získat vnitřní sílu a motivaci, kterou člověk potřebuje ke krokům vedoucích k tomu, aby měl znovu vítr v zádech.

S rodinou jste spojeni skrze celé generace. Nevědomky formuje to, jak vidíte svět, jak cítíte, myslíte a jednáte. Rodina je jednou z hlavních příčin kvality Vašich vztahů, zdraví a života. Rodinné konstelace Vám pomohou objevit, jak jste ovlivněni osudy dalších členů rodiny včetně Vašich předků. Na tomto základě vytváříte vztahy vůči svým partnerům, dětem a lidem ve svém okolí.

Každý systém se snaží dostat do rovnováhy. Pokud se někomu v přechozích generacích nedostalo úcty, byl zapomenut, vyloučen, utrpěl traumatický, velmi nepříjemný zážitek, byl odloučen v nízkém věku od matky, přišel o rodiče, o majetek, stal se obětí nějakého útoku, nebo pokud někdo nesl břímě velké osobní viny. Pozdější členové rodiny podvědomě cítí vinu a nevyřešenou zátěž.

To vede k tomu, že v životě se stále opakují situace, které nemají zjevnou příčinu - člověk se přistihuje při tom, že nedělá to, co chce a jak chce, nedaří se v práci, v osobním životě, má problémy se zdravím, se vztahem sám k sobě, selhávají vztahy s rodiči, dětmi, partnery a lidmi v blízkém a vzdáleném okolí. Opakují se nemoci nebo podobné situace po generace, věci se stále dokola komplikují a není možné najít východisko, člověk upadá do negativních pocitů nebo je zablokovaná hojnost v životě...

Konstelační terapie může probíhat individuálním a nebo skupinovým rozestavěním. V případně individuální rozestavění jde o identifikaci problému a nalezení řešení na konstelační desce, nebo rozestavěním pomocí konstelačních papírů. V případě skupinové konstelace jsou do rolí obsazování zástupci z řád skupiny. V rámci terapie lze použít svalový test, barometr chování a techniky uvolnění stresu.

zpět nahoru